Auto Centrum Bracia Sikora - Samochody od I-Właścicieli Zakupione w kraju Bezwypadkowe PEWNE UŻYWANE

Aktualności

Bracia Sikora/2022-08-13

Punkty karne a wysokość składki OC... - NOWE PRZEPISY!

Być może nie wszyscy z Was wiedzą, ale od czerwca br. weszła w życie kolejna nowelizacja Ustawy „Prawo o Ruchu Drogowym”. Tym razem na celowniku zostali postawieni drogowi piraci. Dzięki nowym przepisom każdy Zakład Ubezpieczeń posiada wgląd do tego, jakimi jesteśmy kierowcami, tj.: do liczby naruszeń przepisów, ich daty, klasyfikacji, liczby punktów karnych oraz nałożonych mandatów, jak i informacji czy grzywna została opłacona. Mało tego – Ubezpieczyciel zobaczy nasze „występki” za okres dwóch lat wstecz.
Dzięki temu podczas kalkulacji składki OC brany pod uwagę będzie kolejny parametr; do już istniejących, do których zaliczamy m.in. wiek kierowcy i jego szkodowość, rodzaj i wiek pojazdu, czy miejsce zamieszkania.
Należy również wspomnieć, że do oceny naszego „piractwa” nie powstał żaden ogólny wzór czy taryfikator. Oznacza to, że ocena, jakimi jesteśmy kierowcami – uzależniona jest każdorazowo od indywidualnych ustaleń danej firmy ubezpieczeniowej.
Podsumowując, można w ślad za ogólnopolską kampanią społeczną powtórzyć: przestrzegajmy przepisów, bo to się nam po prostu opłaci…
Zdjęcie: https://moto.trojmiasto.pl/

Copyright © 2022. braciasikora.pl     wykonane przez AKoL.pl