Auto Centrum Bracia Sikora - Samochody od I-Właścicieli Zakupione w kraju Bezwypadkowe PEWNE UŻYWANE

Aktualności

Bracia Sikora/2022-09-19

Kolejna zmiana przepisów, czyli czym jest chodnik?

Kilka słów o trudnej codzienności kierowców - kolejna zmiana przepisów, czyli czym jest chodnik?
W ostatnim czasie kierowcy nie mają łatwo. Już 21go września dochodzi kolejna ze zmian, która dotyczyć ma definicji obszaru CHODNIKA. Stanie się on teraz częścią drogi WYŁĄCZNIE dla ruchu pieszych. Jednak w praktyce, w momencie wejścia ustawy, nie zmienia się nic. Oznacza to, że chodnik jest obszarem przeznaczonym dla pieszych, a zatrzymywanie i parkowanie na nim JEST i BĘDZIE MOŻLIWE pod warunkiem pozostawienia strefy pieszych o szerokości min. 1,5 m. Obalamy więc MIT, że zmiana definicji chodnika w Ustawie wprowadza zakaz na nim parkowania.
Jednak zmiany zadzieją się w przyszłości - mowa tu o nowopowstających chodnikach, które od teraz będą musiały mieć min. 1,8 m (obecnie to min. 1,5 m). Zyskają piesi, którym nadal zagwarantowane ma być 1,5 m oraz kierowcy, dla których poszerzy się tzw. strefa buforowa umożliwiająca zaparkowanie.
Podsumowując, nowe przepisy poza wprowadzeniem rozszerzonej definicji, w praktyce nie zmieniają wiele, ale dają z pewnością nadzieję, że projektowane i nowopowstające chodniki pozwolą nieco bardziej pogodzić pieszych z kierowcami (szczególnie na zatłoczonych osiedlach...)

Copyright © 2022. braciasikora.pl     wykonane przez AKoL.pl