Auto Centrum Bracia Sikora - Samochody od I-Właścicieli Zakupione w kraju Bezwypadkowe PEWNE UŻYWANE

Aktualności

Bracia Sikora/2022-08-16

Dodatkowa tablica rejestracyjna - kiedy, dla kogo i za ile?

Podczas wakacyjnych wojaży, zwłaszcza ci, którzy są pasjonatami rowerowych przejażdżek, warto pamiętać: DODATKOWA TABLICA REJESTRACYJNA W PRZYPADKU MONTAŻU SPECJALNEGO BAGAŻNIKA ROWEROWEGO NA HAKU - JEST WYMAGANA PRZEZ PRAWO.
Wniosek o taką tablicę składamy w Wydziale Komunikacji, w którym rejestrowaliśmy nasz samochód. Tablica nie różni się od standardowej, a adnotacja o jej wydaniu pojawi się w naszym Dowodzie Rejestracyjnym, dzięki czemu nie ma konieczności wyrabiania nowego dokumentu.
Za wydanie 3ciej tablicy zapłacimy 53 zł, dlatego zdecydowanie nie warto trudzić się na zamawianie w sieci repliki naszych tablic, ani tym bardziej w dorabianie jej na własną rękę, za co grozi kilkuset złotowy mandat. Niedopuszczalne jest również "przełożenie" tablicy z tyłu pojazdu na bagażnik, mimo faktu, że i tak pozostaje ona zasłonięta przez rowery...
Podsumowując, podróżowanie z bagażnikiem rowerowym zgodnie z przepisami Ruchu Drogowego to ani nic skomplikowanego, ani przesadnie drogiego.
Warto dodatkowo pamiętać, aby przy zakupie samochodu używanego, zwłaszcza takiego z hakiem, dokładnie zweryfikować, czy w dowodzie rej. nie pojawia się adnotacja o dodatkowej tablicy, gdyż do przerejestrowania takiego samochodu, konieczne jest oddanie w Urzędzie wszystkich trzech tablic.

Copyright © 2022. braciasikora.pl     wykonane przez AKoL.pl